بررسی علل اصلی هنگ کردن مک بوک شنبه، 27 فروردین 1401
توسط : ADMIN نظرات (3)
بررسی علل اصلی هنگ کردن مک بوک

هنگ کردن مک بوک

هنگ کردن و یا فریز شدن سیستم، یکی از اختلالاتی است که معمولاً میان لپ تاپ ها و کامپیوتر ها مشکلی عادی بوده و به صورت رایج دیده می‌شود. مک بوک ها نیز مانند سایر رایانه ها ممکن است گاهی با این مشکل مواجه شوند. در این باره جای نگرانی نیست چرا که اختلال فریز شدن سیستم یکی از رایج ترین و عادی ترین مشکلات آن است. اما اگر متوجه شدید که مک‌ بوک شما به صورت دائم هنگ می کند و یا اختلال فریز شدن سیستم بیش از حد معمول و در بازه زمانی کوتاه رخ می دهد، باید برای رفع آن چاره ای بیاندیشید.
در این وضعیت اگر مشکل سطحی و شیوه رفع آن ساده باشد، می‌ توانید در خانه با کمک چند ترفند ساده آن را رفع کنید. اما اگر مشکل هنگ کردن مک بوک شما جدی تر از این حرفاست، توصیه می‌شود برطرف کردن آن را به دست افراد ماهر بسپارید. معمولا هنگ کردن لپ تاپ انجام کار با آن را بسیار کند و یا غیر ممکن می کند، به همین علت کاربران می خواهند به سرعت از شر مشکل هنگ کردن مک بوک خود راحت شود.
اگر در حوزه تنظیمات نرم‌ افزاری مهارت کافی را ندارید، می توانید با مراجعه به نمایندگی تعمیر مک بوک در کرج تمامی این مشکلات را به سرعت برطرف نمایید.

علل شایع هنگ کردن لپ تاپ اپل

معمولاً مشکلاتی همچون هنگ کردن لپ تاپ، علل مختلفی دارند. گاهی ضعیف و یا خراب شدن بخش های سخت افزاری مربوطه، باعث فریز شدن سیستم شده و گاهی نیز ریشه اصلی هنگ کردن لپ تاپ برمی‌گردد به اختلالاتی که در قسمت های نرم‌ افزاری پدید آمده اند. در ادامه ۰ند مورد از مهمترین عللی که به هنگ کردن مک بوک می انجامند را به صورت کامل برای شما کاربران مک بوک در کرج شرح داده ایم.

خرابی و یا ضعیف بودن کارت گرافیک

از علل اصلی هنگ کردن مک بوک، ضعیف شدن پردازنده گرافیکی آن است. کارت گرافیک وظیفه پردازش فایل های گرافیکی سیستم را بر عهده دارد و اگر در این کار موفق نباشد، سیستم هنگ کرده و سرعت آن آنقدر کند شده که در حالت فریز قرار می گیرد.
اگر هنگام استفاده از یک برنامه ویرایشگر عکس و یا دیگر برنامه ها و بازی های گرافیکی مک بوک شما هنگ کرد، این برنامه برای سیستم شما مناسب نیست. در واقع این اتفاق به این معناست که کارت گرافیک لپ تاپ شما جوابگوی این عملیات گرافیکی نبوده و نمی تواند آن ها را پردازش کند. به همین علت سرعت آن بسیار کند شده و سیستم هنگ میکند. 
برای پیشگیری از آن نیز از برنامه‌ هایی استفاده کنید که گرافیک سیستم شما جوابگوی آن باشد. به یاد داشته باشید که همواره پیش از نصب برنامه های سنگین گرافیکی، پردازنده گرافیکی مورد نیاز برای آن را بررسی کرده و اگر سیستم گرافیکی لپ تاپ شما جوابگوی آن بود به عملیات نصب ادامه دهید.
 گاهی ممکن است هنگام کار با یک نرم افزار گرافیکی شاهد هنگ کردن مک بوک خود شوید، در حالی که قبلا به راحتی از آن استفاده می کردید. این موضوع می‌ تواند نشانه‌ ای از خراب شدن کارت گرافیک و یا کم بودن ظرفیت رم سیستم شما باشد.

کم بودن ظرفیت رم

دیگر موضوعی که باعث هنگ کردن سیستم می‌شود، کم بودن حافظه رم است. البته مک بوک ها به ویژه مدل های جدیدتر از رم های با ظرفیت بالا برخوردار هستند، اما با این حال ممکن است گاهی حافظه رم آن ها جوابگوی نیاز کاربر نباشد. 
بهترین راه برای مقابله با این مشکل این است که قبل از نصب یک برنامه سنگین و حجیم به ویژه برنامه ها و بازی های گرافیکی، مقدار رمی که برای پشتیبانی از آن نیاز است را جستجو و با مقدار رم سیستم خود مقایسه کنید. اگر حداقل رمی که برای اجرای آن برنامه لازم است از رم سیستم شما بیشتر است، توصیه می‌شود از نصب آن پرهیز کنید.
چنانچه مشکل هنگ کردن سیستم شما به علت کم بودن حافظه رم است، باید بدانید که در اکثر مدل ها حافظه رم تا مقدار زیادی قابل ارتقا می باشد. کافیست برای این کار به مراکز معتبر و نمایندگی های مک‌بوک مراجعه کرده تا با توجه به نیاز شما از سیستم، حافظه رم آن را ارتقا دهند. نمایندگی تعمیرات مک بوک در کرج یکی از معتبر ترین و حرفه ای ترین مراکز در این زمینه بوده، که می توانید برای ارتقای رم مک بوک خود به آن مراجعه نمایید.

ویروسی شدن مک بوک

یکی از مهم‌ ترین مشکلات نرم‌ افزاری که باعث فریز شدن مک بوک می‌ شوند، ویروسی شدن آن است. ویروس ها و بدافزار ها عوامل مخربی هستند که در صورت بی احتیاطی کاربر و کارهایی همچون نصب برنامه های نامعتبر، کلیک بر روی لینک های مشکوک، اتصال فلش های آلوده به ویروس و ... به سیستم شما وارد شده و آن را آلوده می کنند.
 به طور کلی ویروس ها و بدافزار ها اثرات مخرب زیادی دارند که اگر به موقع جلوی آن ها گرفته نشود، می‌تواند بسیار خطرناک باشند و مشکلات زیادی برای سیستم شما ایجاد کنند. یکی از آزار دهنده ترین اثرات بد افزار ها، فریز شدن پی در پی و دائم سیستم است.
 اگر مدتی پیش برنامه ای نامعتبر بر روی مک خود نصب کرده و یا فلشی که از سالم بودن آن مطمئن بوده اید را به مک بوک خود وصل کرده اید، و پس از آن لپ تاپ شما دائماً هنگ کرده و دچار مشکلات نرم‌ افزاری مشابه می‌ شود، به احتمال سیستم شما ویروسی شده است. برای رفع آن باید مک بوک خود را به یکی از نمایندگی های اپل ببرید تا آن را بر روی اصول ویروس کشی کند.
در جهت پیشگیری از این مشکل، بهترین کار این است که یک آنتی ویروس کامل و معتبر بر روی سیستم خود نصب کنید تا همواره خیالتان از بابت ویروس ها و بدافزار ها راحت باشد. علاوه بر آن، آپدیت کردن به موقع آنتی ویروس هم اقدام بسیار مهمی برای پیشگیری از آلوده شدن سیستم به ویروس های جدید است.
 برای نصب آنتی ویروس معتبر و جامع می توانید به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ اپل در کرج مراجعه نمایید. کارشناسان نمایندگی تعمیر لپ تاپ اپل کرج، مک بوک شما را ویروس کشی و از هر آلودگی پاک کرده و پس از آن، معتبر ترین و کاربردی ترین آنتی ویروس ها را بر روی سیستم شما نصب کرده تا مشکل ویروسی شدن مک بوک شما و اثرات مخرب آن برای همیشه ریشه کن شود.

بررسی علل هنگ کردن مک بوک و رفع آن در نمایندگی مک بوک کرج

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .