ارتقا دادن مک بوک از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری شنبه، 27 فروردین 1401
توسط : ADMIN نظرات (3)
ارتقا دادن مک بوک از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری

ارتقای مک بوک

 معمولاً یکی از دغدغه هایی که کاربران پس از چند سال استفاده از سیستم خود دارند، ارتقای آن است. ارتقا دادن لپ تاپ یا کامپیوتر کمک می کند تا کاربر بتواند با همان سیستم قدیمی از امکانات ویژه سیستم های جدید تر نیز بهره‌ مند شود.
معمولاً رایانه ها به ویژه لپ‌ تاپ‌ ها پس از چند سال به تدریج ضعیف تر شده و نمی تواند انتظارات کاربر را به خوبی برآورده سازند. برخی از کاربران پس از استفاده چند ساله از لپ‌ تاپ خود، آن را با مدل جدیدتری تعویض می کنند، تا علاوه بر دسترسی به قابلیت های جدید تر، تجربه بهتر و نوینی در انجام امور خود داشته باشند.
 اما اگر بخواهیم هر چند سال یک بار لپ تاپ یا کامپیوتر خود را تعویض کنیم، هزینه زیادی در این مورد نیاز بوده و طبیعتا بسیاری از کاربران نمی توانند هر دفعه برای به روز کردن سیستم خود هزینه زیادی بپردازند. به همین جهت قابلیتی در تمامی مدل های لپ تاپ و کامپیوتر وجود داشته که شما را از شر هزینه های زیاد برای دسترسی به قابلیت‌ های جدید بی‌ نیاز می‌کند.
 ارتقا دادن بخش های سخت افزاری و نرم افزاری (اگر مدل سیستم شما خیلی قدیمی نباشد) می‌ تواند تقریبا تمامی امکانات و قابلیت های لپ تاپ های جدید تر و امروزی را در اختیار شما قرار دهد. البته باید بدانید که ارتقای قطعات سخت افزاری لپ تاپ ها نسبت به کامپیوتر بسیار محدود تر است. در کامپیوتر تقریباً شما می توانید تمامی قطعات سخت افزاری را پس از مدتی ارتقا داده و به روز کنید.
اما در لپ تاپ ها به دلیل نوع ساختار متفاوت، تنها میتوان رم و حافظه هارد را ارتقا داد که به نوع خود بسیار کمک کننده است. در مک بوک ها نیز مانند دیگر برند های لپ تاپ، قابلیت ارتقای رم و هارد و همچنین ارتقای قسمت‌ های نرم‌ افزاری وجود دارد.

ارتقای هارد مک بوک

هارد همان حافظه ای است که تمامی اطلاعات، داده ها، نرم‌ افزار ها و ... در داخل آن قرار دارد. قابلیت ارتقای هارد یکی از مواردی است که می‌ تواند به تجدید قوای مک‌ بوک شما بسیار کمک کند. معمولاً تعویض هارد لپ تاپ یا کامپیوتر با دو منظور صورت می‌ گیرد.
گاهی کاربران به دلیل از کار افتادگی و خراب شدن هارد سیستم خود، آن را با نمونه‌ های مشابه تعویض می‌ کنند و در مورد دیگر نیز کاربر برای به روز کردن و افزایش حافظه هارد مک بوک خود، آن را با یک هارد با ظرفیت بیشتر تعویض کرده و در واقع آن را ارتقا می‌دهد.
معمولاً بیشتر افرادی که با خرابی هارد سیستم خود مواجه می‌ شوند، در تعویض آن به ارتقای سیستم نیز روی آورده و هارد خراب را با یک هارد مدل بالاتر عوض می کنند. چون این فرصت بهترین موقعیت برای ارتقای سیستم و ارتقای حافظه هارد می باشد.
به تازگی نسل جدیدی از هارد ها توسط کارشناسان حوزه لپ‌ تاپ و کامپیوتر ارائه شده است و به همین علت ارتقای هارد سیستم هم از سوی کاربران افزایش یافته است. هارد های قدیمی از نوع HDD بوده و ساختاری مکانیکی دارند. اما هارد هایی که به تازگی وارد بازار شده و اکثر مدل های جدید مک بوک نیز از آن برخوردار هستند، هاردهای ssd می‌باشند. 
 ssd  نوعی هارد مغناطیسی بوده که سرعت بسیار بیشتری نسبت به نمونه های قدیمی دارد. همچنین طول عمر هارد های ssd نسبت به هارد های مکانیکی قدیمی بیشتر بوده و در موارد بسیار کمتری دچار کهولت و خرابی می‌ شوند. به همین جهت اگر به دنبال ارتقای حافظه هارد مک بوک خود هستید، پیشنهاد می شود هارد قدیمی خود را با هارد های نسل جدید تعویض کرده تا علاوه بر برخورداری از حافظه بیشتر و کیفیت بالا، جان تازه ای به میزان سرعت سیستم خود ببخشید.

ارتقای رم مک بوک

رم لپ تاپ تاثیر مستقیمی در سرعت سیستم دارد. اگر پس از استفاده چند ساله از مک بوک خود متوجه شده اید که سرعت آن کاهش یافته و ضعیف شده است، می توانید با مراجعه به نمایندگی تعمیر اپل در کرج، رم سیستم خود را ارتقا داده و سرعت آن را افزایش دهید. نمایندگی تعمیرات مک بوک در کرج، از جمله بهترین مراکز ارائه دهنده خدمات مک‌ بوک در کرج بوده که می‌تواند در امر ارتقای سیستم شما نیز بهترین راهکار ها را به کار گرفته و جانی تازه به دستگاه شما بدهند.

ارتقای بخش های نرم افزاری مک بوک

ارتقای قسمت های نرم‌ افزاری مک بوک شامل آپدیت بایوس، آپدیت سیستم عامل، درایور ها و سایر قسمت های نرم افزاری مک بوک می باشد. شما می توانید با مراجعه به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ اپل در کرج، قسمت های نرم افزاری مک بوک و همچنین سیستم عامل مک بوک خود را به روز نمایید.
ارتقای بخش‌های نرم‌ افزاری علاوه بر رفع بسیاری از اختلالات که در نسخه های قدیمی تر به وجود آمده است، می تواند جدیدترین قابلیت های افزوده شده به سیستم‌عامل و درایور های مک بوک را در اختیار شما قرار دهد.

ارتقای نرم افزاری و سخت افزاری مک بوک در نمایندگی مک بوک کرج

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .